Ohlasy
studentů na naše kurzy

Po prvním dnu se mi uvolnil můj blok z mluvení. Také jsem našla trochu důvěry v sebe sama. Vím, že občasné chyby mi nemohou bránit v tom, abych mluvila anglicky. A pokud aplikuji pravidlo "zaměř se na informaci", tak to jde skoro samo.

Je to skvělá metoda. Nezažila jsem, aby mě učení tak bavilo.

Anna Přikrylová 


Potvrzuji, že Tvá metoda opravdu funguje. Jde to snadněji, než jsem kdy vůbec doufal. Za to Ti velice děkuji. Tvá práce je fantastická a má fakt smysl. Kurz byl neuvěřitelný po mnoha stránkách.

Richard Policht 


Nejedná se jen o výuku angličtiny. Je to i určitý druh terapie, která mně pomohla odblokovat mnoho bloků spojených s angličtinou.

Co výuka nabízí? Bezpečné prostředí! Relaxaci místo drilu! Terapii angličtinou! A v neposlední řadě naučení se angličtiny. U mě proběhla změna na více úrovních. Učila jsem se angličtinu na základní, střední i vysoké škole. Po dvaceti letech odporu k drilu jsem byla stále na úrovni věčný mírně pokročilý.

Teď cítím chuť pokračovat a mám prima nástroje. Díky tomu, že jsem byla otevřená čemukoli, co přijde v učení i odblokování se, udělala jsem veliký skok v aktivní slovní zásobě. Za dva dny o téměř 500 slov. Zdá se to jako pohádka. Ale je to realita.

Pavlína Koubková


Na kurz španělštiny pravou hemisférou jsem jela bez znalosti jediného slova. Na kurzu jsem se setkala se systémem učení, který byl zábavný a nenásilný. Kurz probíhá v podporující atmosféře. Chovají se k vám jako k tomu nejchytřejšímu, i když vám to někdy nejde podle vašich představ.

Za tři a půl dne jsem se naučila tolik, co jinde za půl roku, a domů jsem jela s návodem, jak dále.

Po kurzu jsme jeli s manželem do Mexika, a byla jsem na sebe pyšná a měla neskutečnou radost, co jsem rozuměla a o co jsem si řekla. Stálo mi to za tu finanční investici a práci jak na kurzu, tak pak i doma.

V neposlední řadě velká chvála lektorovi. Takového člověka je radost poznat a trávit s ním čas.

Alena Lorencová


Kromě zlepšení angličtiny, návodů a rad k nezaplacení, jsem si odnesla užitečné informace o sobě, svých blocích a životě jako takovém. Byla to pro mě zároveň i terapie. A musím říct, že účinná. Najednou mi nevadí, že mě někdo opravuje, nebojím se tolik dělat chyby, méně tlačím na pilu a nechávám věci plynout a přicházet.

Dnes jsem se účastnila neplánovaně pracovního školení v angličtině a ke svému velkému překvapení jsem většině obsahu rozuměla.

Kristýna Slabá


"Hlavně se nesnažte nic zapamatovat." - byla jedna z prvních vět, která zazněla. Moje hlava samozřejmě chytla hned paniku. Ze školních lavic jsem byla zvyklá biflovat se slovíčka do úmoru, což samozřejmě nikam nevedlo. Považuji se tak v anglickém jazyce za notorického začátečníka. Neučení mi tedy přišlo jako nesplnitelný úkol.

Nedokázala jsem si představit, že bych se cizí jazyk mohla naučit v pohodě, v klidu a v uvolnění. Pro mě to bylo sci-fi. Ale na vlastní kůži jsem zjistila, že to jde.

Na začátku jsem vyplnila krátký test se slovíčky, abych viděla, nebo spíše moje hlava, z jaké pozice startuji. A samozřejmě měla také srovnání, kam jsem se posunula po každém bloku výuky. Pak už jen stačilo přestat se učit, ale začít jazyk vnímat.

To, co jsme při výuce prováděli, bylo vlastně hodně jednoduché. Naučili jsme se tři jednoduché techniky, které jsme neustále opakovali. Nešlo o to se něco kostrbatě učit, ale díky vnímání příběhu se pro jazyk nadchnout a hlavně v něm neustále být. Uvolněně. Angličtina pravou hemisférou vychází z poznání, že i děti, když se učí jazyk, vlastně jen opakují, co slyší. Zapomeňte na nepohodlné lavice a tabule. Tady bylo nejdůležitější, abychom se cítili dobře. Ve dvojici jsme tak předčítali příběh, překládali, opakovali, poslouchali, ale také relaxovali.

Při výuce se klade důraz na přístup. To, co si sami pro sebe říkáte, má přímý vliv na to, jak rychle se budete jazyk učit. Pokud vám v hlavě při představě cizího jazyka vyvstanou věty jako: "Na angličtinu nemám hlavu" nebo "Angličtina je těžká" apod., blokujete si svoje učení. Pokud tyto věty, vlastně to, co máte zapsáno ve svém informačním poli, nahradíte přesvědčeními jako: "Cizí jazyk se učím s radostí a lehkostí" nebo "Miluju angličtinu" apod., uvolníte si cestu k novému jazyku.

Ale zpátky na zem k faktům. Za dva dny bytí s angličtinou se moje slovní zásoba rozrostla asi o 350 nových slovíček, která se dostala do aktivní fáze. Můj odpor ze školních lavic je pryč a angličtina se mi vlastně začala líbit. Není divu, nikdo mě konečně do ničeho nenutil. Hned večer jsem si četla Malého prince v angličtině a fakt mu rozuměla.

Výuka se Zdeňkem rozhodně stojí za to. Nejen, že má všechno připraveno do posledního puntíku, ale jeho nadšení a schopnost předávat svoje znalosti a angličtinu je nabíjející.

Lenka Lišková

Děkujeme našim studentům za sdílení svých zkušeností. 

Přejeme jim ale i všem dalším zájemcům o studium angličtiny hodně úspěchů.