Ohlasy

studentů na naše kurzy

Asi před rokem a půl jsi mi přišel do života a já jsem za to neskutečně vděčná! Jsem vděčná, že jsi svolil k tomu, abychom spolu vytvořili kurz španělštiny, který mě velmi obohatil, a já díky němu začala mluvit. Po naše kurzu jsem odjela do Mexika a Peru, kde jsem svoji znalost španělštiny ihned vyzkoušela v praxi. A ono to FUNGOVALO! Já jsem byla schopná se domluvit!

Ovšem přiznávám, že v angličtině jsem si tolik nevěřila. Má učitelka na gymnáziu mi neustále říkala, že má výslovnost je strašná, že moje gramatika je strašná a že já jsem jeden z jejich nejhorších studentů. Bylo to opravdu těžké a já angličtinu od té doby nenáviděla a opravdu jsem věřila, že se jí nikdy nemohu naučit.

No a pak jsem se otevřela možnosti, že vyzkouším tvoji metodu i na angličtinu. Nedokáži říct, co se stalo, jak jsi to udělal. Pamatuji si na moment, když jsi mi soukromě vysvětloval gramatiku "there is, there are". Řekl jsi asi dvě věty a já pochopila, jak je to celé jednoduché. V ten moment jsem uvěřila, že i já mohu a zvládnu se tento nádherný jazyk naučit.

Dnes ti píši z Kostariky, která se stala mým novým domovem. Je to neuvěřitelné. Chci ti toho tolik napsat a nevím odkud začít.

Kostarika je úžasná v tom, že zde používám angličtinu i španělštinu, což je naprosto boží! Je zde mnoho lidí z celého světa, mám zde kamarády z USA, Anglie, Kanady, Venezuely, Mexika, Holandska, Chile, Švédska, Německa, Francie, Ekvádoru, Panamy, a samozřejmě z Kostariky.

Zrovna včera, na Nový rok, jsem byla s kamarádem z USA u řeky a vodopádů a mluvili jsme a mluvili, byli jsme spolu téměř celý den. Bavili jsme se o velmi hlubokých tématech: vztazích mezi muži a ženami, o dramatech, které v našich vztazích prožíváme, o lásce, kterou všichni hledáme a tolik ji chceme prožívat a cítit, o tom jak je nutné přestat hledat venku a najít ji uvnitř sebe a o cestě která k tomu vede. V jednom okamžiku se můj kamarád rozplakal, ne kvůli mé angličtině :), ale kvůli hloubce tohoto tématu. A víš co - já to dokázala, bavit se o tak zásadních a hlubokých tématech v angličtině a ještě k tomu s mužem.

Víš co je také nádherné? Je zde mnoho anglicky mluvících lidí, kteří ale nemluví vůbec španělsky. A když jdeme s kamarády do obchodu nebo restaurace, kde místní neumí anglicky, já mohu vystoupit z řady a pomoci mým přátelům s překladem AJ-ŠP. Je to neuvěřitelné, ale zvládám to :). Ptal ses mě, zdali mi tam běží ještě překlad AJ-CZ-ŠP a musím říci, že někdy ano, ale mnohokrát ne. V jednoduchých větách mi tam CZ vůbec neběží. A když mám překládat mým českým kamarádům, často mi trvá si vzpomenout, jak se to v češtině řekne :).

Chci ti říci, že metoda a materiály, se kterými pomáháš lidem otevřít své jazykové schopnosti, jsou naprosto dokonalé! A já sama jsem se nyní vrátila ke čtvrté knize, i když již umím všechna její slovíčka. A to proto, že jsi ten příběh napsal tak zajímavě a poutavě, že mám chuť si znovu u tohoto krásného příběhu poplakat. :).

I have tears in my eyes, když píši tyto řádky, protože jsem neskutečně vděčná. Nyní vím, že se mohu bavit s kýmkoli a být kdekoliv na této planetě a neskutečně si to užívat.

Pamatuješ si důvod, proč jsem chtěla jít na tvůj kurz angličtiny? Protože jsem se začala učit transcendentální meditaci a v učení jsem chtěla pokračovat. Ale v CZ je jen základní kurz, vyšší úroveň se vyučuje pouze v jiných zemích. A mé velké přání bylo, moci se takového kurzu zúčastnit. Na konci tohoto měsíce půjdu na 4týdenní kurz meditace, učení, přednášek, soukromých sezení na práci se sny, svojí karmou atd., a celý bude v angličtině. Dnes je to pouze 3/4 roku od našeho prvního kurzu angličtiny!

Je to zázrak, že toto mohu prožívat. A to i díky TOBĚ!

Děkuji Ti, že jsi mi pomohl otevřít mé jazykové schopnosti. Tvůj dar, který předáváš je naprosté požehnání a je velmi důležitý pro náš svět! I kdybys tím pomohl pouze mě, věř mi, stojí to za to, protože jsi mi změnil život.

Děkuji Ti Zdeňku. Moc si vážím všeho, co jsi pro mě udělal.

Míša Mia Mahdalová


Po prvním dnu se mi uvolnil můj blok z mluvení. Také jsem našla trochu důvěry v sebe sama. Vím, že občasné chyby mi nemohou bránit v tom, abych mluvila anglicky. A pokud aplikuji pravidlo "zaměř se na informaci", tak to jde skoro samo.

Je to skvělá metoda. Nezažila jsem, aby mě učení tak bavilo.

Anna Přikrylová 


Potvrzuji, že Tvá metoda opravdu funguje. Jde to snadněji, než jsem kdy vůbec doufal. Za to Ti velice děkuji. Tvá práce je fantastická a má fakt smysl. Kurz byl neuvěřitelný po mnoha stránkách.

Richard Policht 


Nejedná se jen o výuku angličtiny. Je to i určitý druh terapie, která mně pomohla odblokovat mnoho bloků spojených s angličtinou.

Co výuka nabízí? Bezpečné prostředí! Relaxaci místo drilu! Terapii angličtinou! A v neposlední řadě naučení se angličtiny. U mě proběhla změna na více úrovních. Učila jsem se angličtinu na základní, střední i vysoké škole. Po dvaceti letech odporu k drilu jsem byla stále na úrovni věčný mírně pokročilý.

Teď cítím chuť pokračovat a mám prima nástroje. Díky tomu, že jsem byla otevřená čemukoli, co přijde v učení i odblokování se, udělala jsem veliký skok v aktivní slovní zásobě. Za dva dny o téměř 500 slov. Zdá se to jako pohádka. Ale je to realita.

Pavlína Koubková


Na kurz španělštiny pravou hemisférou jsem jela bez znalosti jediného slova. Na kurzu jsem se setkala se systémem učení, který byl zábavný a nenásilný. Kurz probíhá v podporující atmosféře. Chovají se k vám jako k tomu nejchytřejšímu, i když vám to někdy nejde podle vašich představ.

Za tři a půl dne jsem se naučila tolik, co jinde za půl roku, a domů jsem jela s návodem, jak dále.

Po kurzu jsme jeli s manželem do Mexika, a byla jsem na sebe pyšná a měla neskutečnou radost, co jsem rozuměla a o co jsem si řekla. Stálo mi to za tu finanční investici a práci jak na kurzu, tak pak i doma.

V neposlední řadě velká chvála lektorovi. Takového člověka je radost poznat a trávit s ním čas.

Alena Lorencová


Kromě zlepšení angličtiny, návodů a rad k nezaplacení, jsem si odnesla užitečné informace o sobě, svých blocích a životě jako takovém. Byla to pro mě zároveň i terapie. A musím říct, že účinná. Najednou mi nevadí, že mě někdo opravuje, nebojím se tolik dělat chyby, méně tlačím na pilu a nechávám věci plynout a přicházet.

Dnes jsem se účastnila neplánovaně pracovního školení v angličtině a ke svému velkému překvapení jsem většině obsahu rozuměla.

Kristýna Slabá


"Hlavně se nesnažte nic zapamatovat." - byla jedna z prvních vět, která zazněla. Moje hlava samozřejmě chytla hned paniku. Ze školních lavic jsem byla zvyklá biflovat se slovíčka do úmoru, což samozřejmě nikam nevedlo. Považuji se tak v anglickém jazyce za notorického začátečníka. Neučení mi tedy přišlo jako nesplnitelný úkol.

Nedokázala jsem si představit, že bych se cizí jazyk mohla naučit v pohodě, v klidu a v uvolnění. Pro mě to bylo sci-fi. Ale na vlastní kůži jsem zjistila, že to jde.

Na začátku jsem vyplnila krátký test se slovíčky, abych viděla, nebo spíše moje hlava, z jaké pozice startuji. A samozřejmě měla také srovnání, kam jsem se posunula po každém bloku výuky. Pak už jen stačilo přestat se učit, ale začít jazyk vnímat.

To, co jsme při výuce prováděli, bylo vlastně hodně jednoduché. Naučili jsme se tři jednoduché techniky, které jsme neustále opakovali. Nešlo o to se něco kostrbatě učit, ale díky vnímání příběhu se pro jazyk nadchnout a hlavně v něm neustále být. Uvolněně. Angličtina pravou hemisférou vychází z poznání, že i děti, když se učí jazyk, vlastně jen opakují, co slyší. Zapomeňte na nepohodlné lavice a tabule. Tady bylo nejdůležitější, abychom se cítili dobře. Ve dvojici jsme tak předčítali příběh, překládali, opakovali, poslouchali, ale také relaxovali.

Při výuce se klade důraz na přístup. To, co si sami pro sebe říkáte, má přímý vliv na to, jak rychle se budete jazyk učit. Pokud vám v hlavě při představě cizího jazyka vyvstanou věty jako: "Na angličtinu nemám hlavu" nebo "Angličtina je těžká" apod., blokujete si svoje učení. Pokud tyto věty, vlastně to, co máte zapsáno ve svém informačním poli, nahradíte přesvědčeními jako: "Cizí jazyk se učím s radostí a lehkostí" nebo "Miluju angličtinu" apod., uvolníte si cestu k novému jazyku.

Ale zpátky na zem k faktům. Za dva dny bytí s angličtinou se moje slovní zásoba rozrostla asi o 350 nových slovíček, která se dostala do aktivní fáze. Můj odpor ze školních lavic je pryč a angličtina se mi vlastně začala líbit. Není divu, nikdo mě konečně do ničeho nenutil. Hned večer jsem si četla Malého prince v angličtině a fakt mu rozuměla.

Výuka se Zdeňkem rozhodně stojí za to. Nejen, že má všechno připraveno do posledního puntíku, ale jeho nadšení a schopnost předávat svoje znalosti a angličtinu je nabíjející.

Lenka Lišková

Děkujeme našim studentům za sdílení svých zkušeností. 

Přejeme jim ale i všem dalším zájemcům o studium angličtiny hodně úspěchů.